^Powrót na góre
baner

KRAKÓW

ŁĄCZĄC MIŁE Z POŻYTECZNYM

 

 

W dniach od 20.04.2015-22.04.2015 klasa Ia miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich w Krakowie. Po dod czujnym okiem pani doktor Klaudii Jasińskiej uczniowie mieli możliwość zapoznania się z aspektami dotyczącymi funkcjonowania telewizji i radia. Kolejnym ciekawym elementem wycieczki był nocleg. Większość klasy pomimo widocznego na następny dzień zmęczenia mile wspomina ten czas.

 

WYJAZD DO KRAKOWA

Warsztatowo z 1a !

1a nie próżnuje. Każdy moment jest dobry do zdobywania nowych, ciekawych doświadczeń. Jednym z nich był pamiętny wyjazd z panem profesorem Jerzym Dębickim do Krakowa na warsztaty a przy tym zwiedzanie muzeum sztuki współczesnej. A było to tak…..pewnego, niezbyt słonecznego dnia klasa 1a w dość ubogim składzie, ale zwarta i gotowa wybrała się na wspaniałą wycieczkę wraz z naszym przewodnikiem/opiekunem/mistrzem by odkryć tajemnice świata i przeżyć niezapomniane przygody! ahoooj ! Początkowo, wszyscy zniecierpliwieni kroczyli dzielnym krokiem przez ulicę Krakowa do pięknego budynku, w którym odbywały się warsztaty. Tematem spotkania była zabawa cieniem. Po krótkim wprowadzeniu nas w całą tajemnice Teatru Cieni dostaliśmy zadanie by z przedmiotów, które znajdują się na sali stworzyć historie za pomocą cieni. Wszyscy baaardzo zaangażowali się w swoją prace i dzieki temu wzorowo wykonali powierzone im zadanie. Kolejną arakcją było zwiedzanie muzeum. Słowem nie da się opisać całościi. Było wspaniale! Wszyscy byli zachwyceni. Wiele nie opisze, dlatego, żeby nie zdradzać WAM piękna całej wystawy a w minimalnym stopniu zachęcić was do osobistego odwiedzenia tego miejsca. Wyprawa zwkończyła się wizytą w “maku” i szczęśliwym powrotem do domu ! :)

Koncert poświęcony twóczości Agnieszki Osieckiej

11 lutego br. w VI LO w Nowym Sączu odbył się koncert poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej zadedykowany Pani Dyrektor Ewie Biel – Chamioło który w tym roku przechodzi na emeryturę. Podziękowaliśmy za wszystkie lata pracy na stanowisku wicedyrektora naszej „szóstki”. W koncercie zaprezentowało się kilka dziewczyn z naszej szkoły: Alicja, Patrycja, Aneta, Łucja, Ania, Agnieszka, Asia, które śpiewały przy akompaniamencie Filipa. Pani wicedyrektor otrzymała od uczniów pamiątkowy obraz autorstwa uczennic naszej szkoły.
11015857 351480511721786 192665303 n

Wyjście do biblioteki publicznej

11 lutego klasa Ia dziennikarska VI LO udała się do Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu na wystawę fotografii prasowej oraz artystycznej. Głównie interesowała nas ta pierwsza, ponieważ najprawdopodobniej to nią będziemy się posługiwać jako dziennikarze.Każdy był bardzo zadowolony i to nie tylko dlatego, że szybko minęły godziny lekcyjne, ale wszystkim podobały się przedstawione zdjęcia, bo każde z nich, miało w sobie coś szczególnego. Przy okazji, większość klasy, mogła po raz pierwszy odwiedzić tę bibliotekę, niektórzy założyli sobie nawet karty biblioteczne. Oglądaniu nie byłoby końca, gdyby nagle Pani wychowawczyni - dr Klaudia Jasińka - nie oznajmiła, że musimy wracać do szkoły na kolejne lekcje. Ta wiadomość niezbyt Nas ucieszyła, ale bez większego marudzenia, ruszyliśmy w drogę powrotną do naszej ukochanej "szóstki"biblioteka

M I K O Ł A J K I

 

            POMAGAMY

 

Przedstawiciele VI Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu zorganizowali miłą niespodziankę mikołajkową najbardziej potrzebującym w naszym mieście. Akcja odbyła się 7 grudnia, kiedy dziewięć reprezentantów z klas I "A" i II "C" wyruszyło do bajkolandu w Chełmcu. Wolontariusze rozdali tam dziesięć ogromnych paczek. Kiedy prezenty zostały rozdane,  ruszyli do "Nadziei".  Uczniowie pragnęli w to święto dołożyć coś od siebie, nie patrząc na własne potrzeby. W realizowaniu tego altruistycznego przedsięwzięcia pomógł im cały sztab nauczycieli. Szczególne uznanie należy się klasie I "A", która wykazała się niezwykłą hojnością w podarowanych pieniądzach.

 

 

 

    

                   

Przegląd talentów "Co mi w duszy gra"

21 młodych artystów z Zespołu Szkół nr 3 im. B. Barbackiego w Nowym Sączu wzięło udział pod koniec października w przeglądzie talentów pod hasłem „Co mi w duszy gra”. Uczniowie zaprezentowali się w różnych kategoriach: instrumentalnej, wokalnej, plastycznej oraz tanecznej.

saksofon

Czytaj więcej...

Copyright © 2013. ZS3 Rights Reserved.


Facebook